moghavemat
17 شهریور 1401 - 08:40

حضور پرشمار زائران اربعین در مرز خسروی/ مشکلی برای تردد وجود ندارد+فیلم

با وقفه چند ساعتی برای تردد زوار از مرز خسروی در روز گذشته، امروز فعالیت مرز به حالت عادی برگشته و زوار بدون هیچ مشکلی در حال گذر از این مرز هستند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مرز خسروی نزدیکترین مرز با کربلای معلی است و از امکانات بسیار خوبی برخوردار است و به همین دلیل مورد استقبال زائران بسیاری قرار گرفته است اما به دلیل مشکلات زیرساختی مرز منذریه در عراق، از ظهر تا بعدازظهر روز گذشته امکان تردد از این مرز تقریباً متوقف شده بود و همین موضوع سبب ازدحام بی سابقه جمعیت در مرز بین‌المللی خسروی شد.

خبرگزاری تسنیمکرمانشاهبا ورود میدانی مدیریت ارشد استان و سفیر ایران در عراق و حمایت‌های معاون اول رییس جمهور، وزارت کشور و وزارت خارجه، از عصر این روز تردد زائران از سر گرفته شد که این تردد غروب چهارشنبه سرعت گرفت و تا ساعت 20:45 پایانه خسروی خالی از جمعیت شد.

مهمترین مسئله طرف عراقی در مرز منذریه کمبود اتوبوس برای انتقال زوار از مرز به حسینیه و قطعی سیستم بود که با انتقال اتوبوس‌ها و گیت‌هایی از ایران به عراق این مشکل رفع شد و اکنون تردد زائران به مرز به حالت عادی برگشته است و زائران اربعین همچون روزهای گذشته از این مرز عبور می‌کنند.

زوار از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنند

زوار از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنندعبور ‌از مرز خسروی به جریان افتاد/ تمام زائران حاضر در پایانه ‌تا ساعت 21 وارد عراق می‌شوند + فیلم

عبور ‌از مرز خسروی به جریان افتاد/ تمام زائران حاضر در پایانه ‌تا ساعت 21 وارد عراق می‌شوند + فیلمفعلا به سمت مرز خسروی نروید/ اعزام 50 اتوبوس برای انتقال زائران به بغداد + فیلم

فعلا به سمت مرز خسروی نروید/ اعزام 50 اتوبوس برای انتقال زائران به بغداد + فیلمشب گذشته زائرانی که در شهر قصرشیرین بودند در موکب‌ها و اسکان‌های در نظر گرفته شده مستقر و پذیرایی شدند و این زائران از صبح امروز که تردد به حالت عادی برگشت با اتوبوس به مرز خسروی منتقل شدند.

بهمن امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه نیز شب گذشته در حاشیه نشست مدیریت تردد زوار در فرمانداری قصرشیرین تأکید کرد که فعالیت مرز بین‌المللی خسروی روز پنجشنبه به‌ صورت عادی ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های عصر و غروب روز چهارشنبه با مقامات عراقی عنوان کرد: فعالیت مرز بین‌المللی خسروی از روز پنجشنبه به‌صورت عادی ادامه خواهد داشت و عبور زائران از این مرز با نظارت و مدیریت مسئولان استانی تداوم می‌یابد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 722263