moghavemat
15 شهریور 1401 - 09:43

سجادی: در دولت سیزدهم جوانان از سایه درآمدند

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه جوانان در وزارت ورزش در سایه بودند و شورای عالی جوانان ۹ سال تشکیل نشده بود، گفت: در دولت سیزدهم، دبیرخانه شورای عالی جوانان در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد و بعد از مطالعه و پایش خوبی که شروع کردیم، جوانان از سایه درآمدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، حمید سجادی در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت یکساله خود در وزارت ورزش بخشی از مختصات روز وزارت ورزش را تشریح کرد و اظهار داشت: سوم شهریورماه احکام خود را از ریاست محترم جمهوری دریافت کردیم و دوران خدمت از سوم شهریورماه آغاز شد. این درحالی است که ۵ الی ۶ روز قبل از آن، اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی توسط وزیر سابق ابلاغ شده بود.

وی افزود: ۲۸ مردادماه اساسنامه ابلاغ شده بود و چالش‌هایی که در شروع کار در بخشی از فدراسیون‌ها در برگزاری مجامع داشتیم دقیقا با موضوع اساسنامه ارتباط داشت. چون اساسنامه نیازمند آیین‌نامه بود تا مجامع برگزار شود. بنابراین اساسنامه، آیین‌نامه، دعواهای حقوقی بین‌المللی ۳ الی ۴ فدراسیون از چالش‌های آغازین ما بود.

سجادی با اشاره به اینکه مجامع سالیانه و انتخابات معوقه داشتیم و معاونت قهرمانی ما کار سنگینی داشت، تصریح کرد: همان زمان خبر محرمانه‌ای رسید که از مهلت زمان‌بندی حرفه‌ای شدن‌ سرخابی‌ها گذشته و یک تهدید جدی ما را دنبال می‌کند و این خیلی جدی‌تر از آن چیزی بود که به ما اعلام شد. با فدراسیون موضوع را دنبال کردیم و یک مهلت یک و سپس یک مهلت سه ماهه دادند که فقط کاربرد داخلی داشت و در خارج کنفدراسیون آسیا تصمیم خود را گرفته بود و هنوز مهلت به پایان نرسیده بود که رای حذف و جریمه سرخابی‌ها صادر شد.

وزیر ورزش ادامه داد: در آن زمان تکالیفی که از سال ۲۰۱۶ تعریف شده بود روی زمین مانده بود که مهم‌ترین آن بحث مالکیت مشترک دو تیم بود که گفته می‌شد دولت مالکیت دارد و بحث تعارض منافع مطرح بود. یکی از مشکلات، پرونده باز بدهی‌های سنگین این دو باشگاه بود. شرایط آن‌ها طوری بود که در پایان فصل بازیکنان خارجی‌شان که قصد رفتن داشتند، با بدهی و نارضایتی می‌رفتند و مسئولان باشگاه‌های ما از این منظر دلهره داشتند که خدایی نکرده تهدید خاصی نشود که اکثرا هم می‌شد.

به گفته سجادی، ولی در حال حاضر بعد از خروج از بلاتکلیفی، فصل نقل و انتقلالات را بدون مشکل پشت سرگذاشتیم. وقتی به کار تیمی به سمت واگذاری سهام رفتیم و قرار شد ۵۱ درصد سهامشان غیردولتی شود.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در سایه بودن جوانان در وزارت ورزش یکی دیگر از مسائل بود. اما جوانان از سایه درآمدند. در شرایطی جوانان را تحویل گرفتیم که شورای عالی جوانان ۹ سال تشکیل نشده بود. دبیرخانه شورای عالی جوانان در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد و بعد از مطالعه و پایش خوبی که شروع کردیم، جوانان از سایه درآمدند. هدف من این است که حوزه جوانان قرارگاهی برای پیگیری بسیاری از مسائل شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 715643