moghavemat
09 مرداد 1401 - 16:13

هیئت باید به محلی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تبدیل شود

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه جهاد تبیین از خواسته‌های اصلی رهبر انقلاب از هیئت ها است، گفت: هیئت باید به محلی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم ظهر یکشنبه در دیدار با جمعی از مداحان و هیئت داران شهر کرمانشاه با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، اظهار کرد: هیئت‌ها در تقویت باورهای دینی و اسوه سازی برای نسل جوان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

خبرنگار مهروی افزود: هیئت محل اجتماع و تقویت همبستگی مردم است و باید در راستای تقویت هرچه بیشتر آن تلاش کنیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد جهاد تبیین و خواسته ایشان از هیأت مذهبی، تصریح کرد: امروزه توجه به محتوای سخنرانی‌ها و مداحی‌ها بسیار مهم است زیرا دشمنان مسائل اعتقادی را مورد هدف قرار داده‌اند و هیئت محلی برای پاسخگویی به حملات دشمنان و روشنگری باید قرار گیرد.

مقام معظم رهبریامیری مقدم بیان کرد: مسجد و هیئت اصلی ترین محل حضور تمام مردم بوده و به فرموده مقام معظم رهبری هیئت کانون جهاد تبیین است.

ترینمقام معظم رهبریوی با اشاره به اهمیت آشنایی نسل جوان با مفاهیم عاشورا، ادامه داد: توجه به محتوا در اشعار و مداحی‌ها مهم است و باید آموزش را برای مداحان مورد توجه قرار دهیم و همچنین باید استعدادهای نوجوانان و جوانان استان کرمانشاه نیز کشف شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت برپایی مجالس عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند بنده رزق سالیانه خود و کشور را از محرم می‌گیرم و هرساله مجالس عزاداری برپا می‌کنند.

ع)امیری مقدم با اشاره به اینکه کرمانشاه در مسیر عبور زائران اربعین قرار دارد، گفت: مرز خسروی و مسیر کربلا از استان کرمانشاه باز خواهد شد و کرمانشاه از دیرباز دروازه کربلا بوده است.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن همایش بین المللی پیرغلامان حسینی در استان کرمانشاه، خاطر نشان کرد: همایش بین‌المللی پیرغلامان نیز در روزهای ابتدایی ماه صفر در استان کرمانشاه برگزار می‌شود و مجالس عزا به صورت ویژه در این ایام در منزل شهدا و پاتوق داران برگزار می‌شود.

المللیپیرغلامانپیرغلامان

منبع: مهر
شناسه خبر: 506943