moghavemat
20 شهریور 1401 - 07:41

بانک ملی طی یکسال گذشته حدود ۳۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در کرمانشاه پرداخت کرد

کرمانشاه - ایرنا - رییس اداره امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه از پرداخت ۵۰ هزار و ۳۶۳ فقره تسهیلات در بخش‌های مختلف اقتصادی، اشتغال، مسکن، بازرگانی، طرح های عمرانی، ازدواج و درمان با اعتبار حدود ۳۲ هزار میلیارد ریال در یک سال گذشته در استان کرمانشاه خبر داد.

«جلال صفری» روز یکشنبه به مناسبت نود و چهارمین سالگرد تاسیس بانک ملی در ایران در گفت و گو با ایرنا، افزود: تسهیلات بانک ملی در حوزه کشاورزی، صنعت و معدن ، مسکن و بازرگانی، پروژه های اقتصادی، وام های ازدواج، مشاغل خانگی، فرزندآوری،خوداشتغالی مددجویان بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد شهید، همچنین تسهیلات درمان و بیماران خاص، زندانیان، بنیاد برکت، بنیاد علوی، سربازان، سپاه، کارت اعتباری و  سرمایه در گردش پرداخت شده است.

وی همچنین گفت: بانک کارگشایی نیز به منظور رفع نیازهای فوری و ضروری متقاضیان در یک سال گذشته هشت هزار و ۷۱۷ فقره تسهیلات قرض الحسنه و جعاله پرداخت کرده و همچنین برای رفع نیازهای ضروری متقاضیان در ازای ترهین طلا و جواهرات، چهار هزار و ۸۴ فقره  تسهیلات قرض الحسنه به ارزش بیش از ۹۷ میلیارد ریال به متقاضیان تخصیص داده است.

صفری همچنین از پرداخت چهار هزار و ۶۳۳ فقره تسهیلات جعاله به ارزش بیش از ۷۴۸ میلیارد ریال خبر داد و گفت: بانک ملی استان کرمانشاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود ظرف یکسال گذشته در ساخت سه مدرسه چند کلاسه در شهرستان های سرپلذهاب،گیلانغرب و اسلام آباد مشارکت داشته است.

۲ فاز صندوق امانات در کرمانشاه راه اندازی شده است

۲ فاز صندوق امانات در کرمانشاه راه اندازی شده استرییس اداره امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه در ادامه از افتتاح فاز اول و دوم صندوق های اجاره ای در شعبه ممتاز کرمانشاه با هزار ۶۵۲ صندوق امانات خبر داد و گفت: ۴۲ هزار و ۳۴۹ نفر در کانون جوانه ها استان (نوجوانان زیر ۱۸ سال ) که از بخش های متنوعی مانند مسابقه های مختلف، بازی و سرگرمی با هدف یادگیری نکاتی درباره مفاهیم پولی و بانکی به نوجوانان تشکیل شده با صدور ملی کارت آرزو با نام خود کاربران عضو  شدند.

صفری در بخش های دیگر از سخنان خود از کاهش مطالبات غیرجاری این بانک به سقف ۲ هزار و ۱۲۴ میلیارد و ۵۸۶ میلیون ریال با وجود عدم تادیه تسهیلات پرداختی بابت زلزله زدگان اشاره کرد و گفت: طی یک سال گذشته هزار ۲۵۰ فقره شکایات کتبی مراجعه کنندگان واحد بازرسی بانک ملی کرمانشاه  بررسی کرده است.

۲۸۶ هزار ملی کارت در سال گذشته صادر شده است

۲۸۶ هزار ملی کارت در سال گذشته صادر شده استوی در ادامه اقتدار بانک ملی ایران را از پشتوانه عظیم اعتماد عمومی مردم دانست که آن را به عنوان بزرگترین بانک جهان اسلام معرفی کرده است و توانسته نقش سازنده ای در بخش های مختلف  کشور از جمله در زمینه بانکداری الکترونیک داشته باشد.

صفری در زمینه بانکداری الکترونیک بانک ملی استان کرمانشاه گفت: در یک سال گذشته بانک ملی شعب کرمانشاه بیش از ۲۸۶هزار ملی کارت و کارت هدیه صادر کرده و با نصب ۲۱۱ دستگاه خودپرداز (ATM) مقاوم اول را بین بانک های  استان دارد و همچنین تعداد ۹۷ کیوسک نصب و راه اندازی و بیش از ۱۵هزاردستگاه کارت خوان (POS) در فروشگاه ها و مراکز اقتصادی نصب گردیده است.

رییس اداره امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه همچنین با بیان اینکه در زمینه بانکداری الکترونیک بانک ملی استان بیش از ۲۸۶ هزار ملی کارت و کارت هدیه صادر و با نصب تعداد ۲۱۱  دستگاه خودپرداز (ATM) مقاوم اول را  در بین بانک های  استان دارد، گفت: همچنین تعداد ۹۷کیوسک و بیش از ۱۵هزار دستگاه کارت خوان (POS) در فروشگاه ها و مراکز اقتصادی نصب گردیده است.

صفری توضیح داد: کاربران بام بیش از ۱۴۰ هزار نفر و همراه بانک بیش از ۱۴۳ هزار نفر و همچنین با هدف ارائه کامل ترین مجموعه خدمات بانکداری الکترونیک به مشتریان و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های حوزه فناوری اطلاعات و یکپارچه نمودن خدمات قابل ارائه به مردم اقدام به طراحی سامانه بانکداری اینترنتی جدید «بام» {بانک اول من } نموده است که امکانات آن شامل (خلاصه حسابها ـ صورتحساب ـ محاسبه اقساط تسهیلات ـ محاسبه سود سپرده ها ـ داشبورد ـ مدیریت مالی شخصی ـ تاریخچه انتقال پول ـ مشخصات کاربر ـ پرداخت قبض ـ انتقال پول کارت به کارت ـ انتقال پول ـ تعیین مبلغ و تاریخ چک ـ واحدهای بانک ـ دفترچه تلفن ـ بازخوردها ـ گزارش تسهیلات و نرخ ارز) است.

وی ادامه داد: همچنین همراه بانک که در آن انتقال وجه حساب درون بانکی و شتابی، کارت به کارت، پرداخت قبوض خدماتی از طریق بارکدخوان، پرداخت اقساط تسهیلات، خرید شارژ، شارژ خودکار، مانده کارت، صورتحساب تسهیلات، افزودن تسهیلات دیگران، استعلام برگه چک، خرید بسته اینترنت، نیکوکاری قابل انجام است و جمع زیادی از مشتریان از خدمات ویژه این سامانه ها استفاده می کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان و ۳۴ شهر و و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 730250