moghavemat
13 شهریور 1401 - 08:46

دستگیری عاملان نزاع دسته‌جمعی در خرم‌آباد و اخبار کوتاه لرستان

خرم آباد - ایرنا - دستگیری عاملان نزاع دسته جمعی، تاکید فرماندار دلفان برای خدمت به زائران اربعین و پیشنهاد استفاده از خودروی شخصی برای این سفر از جمله اخبار کوتاه لرستان در روز یکشنبه ۱۳ شهریور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی خرم‌آباد گفت: در پی اعلام مرکز ۱۱۰ مبنی بر یک مورد درگیری و نزاع دسته جمعی در روستاهای اطراف شهر زاغه، بلافاصله اکیپ‌های گشت انتظامی به محل اعزام شدند.

سرهنگ نبی اله قاسمی اظهار داشت: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، ۱۰ عامل اصلی این درگیری را در کوه‌های اطراف شهر زاغه شناسایی و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه چهار نفر در این درگیری با سلاح شکاری و سنگ پرانی مجروح شده بودند ادامه داد: با تحقیقات صورت گرفته علت و انگیزه درگیری اختلافات قبلی در خصوص چرای دام‌ها اعلام شده است.

پیشنهاد استفاده زائران اربعین حسینی از خودروی شخصی

پیشنهاد استفاده زائران اربعین حسینی از خودروی شخصیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: باتوجه به محدودیت‌های بازگشت زمینی از پیاده‌روی اربعین، مردم در صورت امکان از خودروهای شخصی استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان مرتضی شیروانی اظهار کرد: یکی از دغدغه های زائران اربعین حسینی در بازگشت از عتبات، تهیه اتوبوس و مینی بوس می باشد که در این راستا با تدبیر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سامانه پیامکی برای بازگشت راحت تر زائران از مرزها به استان محل اقامتشان طراحی شده است تا در کمترین زمان بتوانند از خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی افزود: زائران در پایان زیارت و شروع حرکت به سمت مرز، نام مرز ورودی خود مانند باشماق، تمرچین، چذابه، خسروی، شلمچه و یا مهران را به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند تا با توجه به حجم تردد در هر مرز تعداد ناوگان لازم در مبادی ورودی به کشور تامین شود.

یکهزار و ۴۰۵دستگاه ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه ای لرستان در قالب ۸۳ شرکت آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی است.

ناوگان حمل و نقل عمومی دلفان در اختیار زائران اربعین قرار گیرد

ناوگان حمل و نقل عمومی دلفان در اختیار زائران اربعین قرار گیردفرماندار دلفان گفت: این شهرستان در مسیر تردد زائران اربعین حسینی می باشد و استقبال از زائران تکلیف شرعی است بنابراین ناوگان حمل و نقل عمومی با هدف تسهیل در تردد اقشار مختلف در اختیار زائران قرار گیرد.

به گزارش ایرنا از فرمانداری دلفان اصغر قهرمانی در نشست شورای اداری دلفان اظهار کرد: همه مدیون خون شهدا هستیم چراکه آرامش و سربلندی امروز ما برگرفته از خون شهدا می باشد و بسیاری از کشورهای دنیا  وقتی وارد جنگ شدند به دلیل نداشتن فرهنگ ایثار و شهادت شکست خوردند.

وی ادامه داد: بازسازی عملیات نصر هشت و یادواره شهدای شهرستان برگزار خواهد شد که از مدیران انتظار می رود همکاری های لازم را در این راستا انجام دهند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 708228