moghavemat
28 شهریور 1401 - 22:02

رونمایی از ۱۴ کتاب با موضوع دفاع مقدس

قزوین - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس از ۱۴ کتاب با موضوع دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امیری مقدم بعد از ظهر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین که با موضوع برنامه‌های هفته دفاع مقدس برگزار شد اظهار کرد: دفاع مقدس گنجینه ارزشمندی برای رشد جامعه اسلامی است.

خبرنگار مهروی با بیان اینکه دفاع مقدس مردم ایران این نبرد را سایر جنگ‌های دنیا متمایز کرده است، افزود: عشق و شور و فرهنگ ایمانی در جامعه این نبرد را از سایر جنگ‌های بزرگ دنیا متمایز کرده بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین با بیان اینکه در این هفته ۴۰۰ فعالیت در قالب ۱۰۰ برنامه در سطح استان قزوین اجرایی خواهد شد، تاکید کرد: تبیین دستاوردهای مختلف دفاع مقدس در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست‌های اصلی این برنامه‌ها است.

وی بیان کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای آگاه‌سازی مردم و رشد، تعالی و بصیرت افزایی جوانان و نوجوانان است و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

امیری مقدم ادامه داد: نیروی انتظامی و همچنین ارتش در مجموع ۱۲۰ فعالیت در قالب ۴۰ برنامه در این هفته در سطح استان قزوین اجرا خواهند کرد.

وی تاکید کرد: انجام فضاسازی محیط توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اجرای فعالیت‌های رسانه‌ای و هنری توسط رسانه‌ها و صداوسیما و برگزاری برنامه‌های مختلفی همچون یادواره شهدا، شب خاطره، شب شعر و جشنواره‌های فرهنگی هنری از دیگر اقداماتی است که در این هفته صورت خواهد گرفت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین همچنین از رونمایی از ۱۴ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در این هفته خبر داد و بیان کرد: ۲ یادمان شهدای گمنام نیز در استان قزوین در این هفته افتتاح خواهد شد.

وی تصریح کرد: اجرای رژه یگان‌های نیروی مسلح استان قزوین، غبارروبی مزار شهدای گمنام و گل‌باران هوایی مزار مطهر شهدا توسط هوانیروز ارتش از دیگر برنامه‌های این هفته است.

امیری مقدم در پایان یادآور شد: بازسازی عملیات کربلای ۴ در تیپ ۸۲ سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین به مدت ۱۰ شبانه‌روز و به صدا درآمدن زنگ مقاومت در سه نقطه شهر قزوین از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.

عج

منبع: مهر
شناسه خبر: 744658