moghavemat
19 شهریور 1401 - 08:19

هشدار استاندار فارس: اگر کارخانه آزمایش مرودشت رونق نگیرد، به مزایده می‌رود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با ابراز نارضایتی از روند احیای کارخانه آزمایش مرودشت و محدود شدن آن به یک خط تولید گفت: فرصت کوتاهی به مسئولان این کارخانه داده شده است تا سایر خطوط را نیز فعال کنند و اگر چنین نشد این کارخانه به سمت مزایده خواهد رفت تا یک صنعتگر توانمند و با انگیزه، آن را اداره کند.

محمد هادی ایمانیه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بازدید سرزده رئیس جمهور از کارخانه آزمایش مرودشت در جریان سفر استانی به فارس (۲۲ مهرماه ۱۴۰۰) این انتظار وجود داشت که این کارخانه با بیش از یک خط فعالیت کند که این اتفاق هنوز نیفتاده است و وضعیت فعلی رضایت بخش نیست. وی با اشاره به رکود حاکم بر تعدادی از صنایع فارس به مواجه با برخی مسائل و مشکلات گفت: به منظور حل مشکل این صنایع و بازگشت آنها به چرخه تولید تلاش ها و اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم. استاندار فارس خاطرنشان کرد: در شهرکهای صنعتی استان در این زمینه مشکلات متعددی داشتیم که به واسطه اقدامات انجام شده مشکل ۲۰۰ واحد تولیدی حل و فصل شد و امیدواریم تا پایان سال تعداد قابل توجهی از صنایع راکد به چرخه تولید بازگردند.

ایمانیه ادامه داد: در استان فارس نماد نماد رکود در صنعت و تعطیلی کارخانه‌ها در چند کارخانه مشهود بود از جمله می توان به کارخانه آزمایش، کارخانه صنایع مخابرات راه دور ایران (آی تی آی)، کارخانه آزمایش، کارخانه روغن نباتی شیراز، کارخانه قند ممسنی و کارخانه کاغذسازی زاگرس اشاره کرد. او اظهار داشت: برای حل مشکلات هر یک از این کارخانه ها چندین جلسه با حضور مسئولان اجرایی و قضایی استان به شکل جدی برگزار شد که این جلسات منجر به حل مشکل دو کارخانه و از سر گیری تولید از سوی آنها شد. استاندار فارس بیان کرد: همچنین به این نتیجه رسیدیم که یکی از این کارخانه‌ها نیز باید به مزایده گذاشته شود تا هم بتواند بدهی های خود را پرداخت کند و هم به شکل جدیدی فعالیت خود را آغاز کند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 726820