moghavemat
11 دی 1401 - 20:46

تدابیر کرونایی عراق

مدیرکل بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق از تدابیری سخن گفت که این کشور درباره کرونا به اجرا درخواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی واع، ریاض الحلفی مدیرکل بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق گفت: کارشناسان بیماری‌های همه‌گیر در اداره بهداشت عمومی وضعیت پاندمی کرونا در چین را کاملا زیر نظر دارند. افزایش موارد ابتلا در چین نتیجه سویه‌های جدید اومیکرون و انتقال شدید آنهاست.

وی افزود: برخی کشورهای غربی برای مسافرانی که از چین می‌آیند محدودیت‌هایی برقرار کرده‌اند اما هنوز چنین محدودیت هایی در کشورهای خاورمیانه اعمال نشده است. وضعیت در حال بررسی است و در هفته جاری جلساتی برای بررسی تدابیر لازم از جمله الزامی کردن کارت واکسیناسیون در کشور برگزار خواهد شد. تقریبا نیمی از موارد سرماخوردگی اومیکرون است و ما بقی آنفلوانزاهای نوع A و B هستند.

این مقام وزارت بهداشت عراق برقراری محدودیت‌های شدید کرونایی در عراق را بعید دانست و گفت: با توجه به بازی‌های بصره و افزایش ورود مسافران از کشورهای عربی، به احتمال قوی در جلسات پیش رو به توصیه‌های اولیه کرونا بازخواهیم گشت که شامل استفاده از ماسک در اماکن عمومی و واکسیناسیون خواهد بود. هر فردی که واکسن زده باشد و از ماسک استفاده کند تا ۹۰ درصد در برابر کرونا ایمن است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 948557