moghavemat
29 شهریور 1401 - 10:50

جنگ تحمیلی طولانی‌ترین جنگ ۲۰۰ سال اخیر/ دفاع مقدس یک دانشگاه انسان‌سازی بود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور گفت: جنگ تحمیلی ۸ ساله در بین همه جنگ‌ها طولانی‌ترین جنگ ۲۰۰ سال گذشته بود‌

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، سرهنگ علی نیک یاد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات فرماندهی نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: اگر دفاع مقدس را با تاریخ معاصر جنگ های ایران مقایسه کنیم، ملاحظه می کنیم از لحاظ اسلحه، مهمات و نیروی نظامی در بین سایر ارتش‌ها از امکانات کمتری برخوردار بودیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور،بسیجوی با بیان این که در سایر جنگ‌ها معمولا ۲ دولت با یکدیگر می‌جنگیدند، یادآور شد: در جنگ تحمیلی ۸ ساله یک ملت در برابر دنیای استکبار ایستادند که اسناد، مدارک و اعترافات پشتیبانی‌ سایر کشورها از صدام موجود است.

استکبارفرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور با اشاره به این که دفاع مقدس تنها جنگ تاریخ معاصر بود که ذره‌ای از خاک کشور جدا نشد، تشریح کرد: زیربنا و اساس دفاع مقدس بر ایدولوژی، تفکر جهادی، ایمان و خودباوری بود نه با تکیه بر تجهیزات، ادوات جنگی و نظامی از این رو جنگ تحمیلی به دانشگاه انسان‌سازی تبدیل شد که درجات بسیاری را برای رزمندگان کسب کرد.

نیک یاد تنها راه  مقاومت و ایستادگی در برابر تهاجمات دشمن را روحیه جهادی و تفکر بسیجی برشمرد و افزود: بر همین اساس  شعار امسال هفته دفاع مقدس « ما مقاوم هستیم» گذاشته شد که بیانگر الگوگیری از دفاع مقدس در همه عرصه‌ها است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص فوت مهسا امینی اظهار کرد: قطعا جان هر شهروند ایرانی با هر دین، مذهب و ملیتی بسیار مهم است.  همه ما باید  تا اعلام نتیجه پزشکی قانونی منتظر بمانیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور با تاکید بر اینکه نباید رسانه‌های معاند منبع خبر شوند، متذکر شد: دشمن دلش به حال مهسا امینی و هیچ فرد ایرانی نسوخته است.

نیک‌یاد خاطرنشان کرد: در همان روز فوت مهسا امینی شهادت ۲ نیروی انتظامی در مبارزه با اشرار اتفاق افتاد. چرا این موضوع برای معاندان اهمیت ندارد؟ آتش زدن قرآن و اغتشاشات معنا ندارد. پس کاسه داغتر از آش بودن سودی برای کشور ندارد.

نیروی انتظامیوی تصریح کرد؛ ۲۶ مجموعه در بحث نیروی انتظامی و گشت ارشاد نقش دارند و نیروی انتظامی در این موضوعات صرفا مجری دستورات دادستان است بنابراین زیر سوال بردن نیروی انتظامی که با کمترین حقوق در سخت‌ترین شرایط انجام وظیفه می‌کند، نشانه فتنه دشمن است. از این رو خبرنگاران باید به رسالت انقلابی در انعکاس درست و صحیح اخبار متعهد و در این راستا عمل کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 745873