moghavemat
04 شهریور 1401 - 09:54

آبی از سد طالقان در اختیار صنایع آبیک قرار نمی گیرد

فرماندار شهرستان آبیک گفت: قطره ای از آب سد طالقان که به شهر آبیک رسیده، در اختیار صنایع این شهرستان قرار داده نمی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، حدود سه هفته ای است که به برکت و عنایت ویژه دولت سیزدهم، آب گوارا و شیرین سد طالقان به آبیک رسیده و مردم آبیک به آرزوی دیرینه خود رسیده اند و تا چند هفته آینده این آب در رگ های شبکه آبرسانی این شهر کاملا جاری می شود و کیفیت آب تمام نقاط یکنواخت می شود.

اخیرا شنیده شده که قرار است آب سد طالقان در اختیار صنایع قرار گیرد که این موضوع را پیگیری و صحت و سقم آن را از فرماندار شهرستان آبیک جویا شدیم.

آن راحامد فتوحی فرماندار آبیک در گفت و گو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: آب سد طالقان به عنوان آب شرب مردم شهر آبیک است و فقط برای مصرف مردم این شهر است.

وی افزود: آب سد طالقان که به شهر آبیک رسیده، به هیچ عنوان مربوط به صنایع نیست و قطره ای از آن در اختیار واحدهای صنعتی قرار داده نمی شود.

این مسئول بیان کرد: آب صنایع هم باید از منابع آبی در دسترس خود واحدها و غیر از آب رسیده از سد طالقان به آبیک تامین شود و اجازه نمی دهیم از آب منتقل شده از سد طالقان به آبیک، صنایع بهره مند شوند.

فرماندار شهرستان آبیک یادآور شد: آب سد طالقان، آب شرب است و آبی نیست که بخواهد در اختیار صنایع قرار داده شود.

فتوحی این را هم گفت که مسئولان ارشد استان قزوین هم بر عدم تخصیص آب رسیده از سد طالقان به آبیک، به صنایع شهرستان آبیک توافق نظر دارند و اجازه نمی دهند این مهم تحقق یابد.

انتهای پیام/

انتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 659035