moghavemat
18 مرداد 1401 - 23:27

مرز خسروی طی هفته آینده بازگشایی می‌شود

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به هماهنگی صورت گرفته برای بازگشایی مرز خسروی، گفت: مرز خسروی طی هفته آینده بازگشایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه که در مرز خسروی برگزار شد، اظهار کرد: مرز خسروی هفته آتی با تردد اولین کاروان حج و زیارت استان کرمانشاه رسماً بازگشایی خواهد شد و رئس جمهور نیز طی بازدید هوایی از مرز خسروی در جریان سفر به استان کرمانشاه زیر ساخت‌های آن را مطلوب ارزیابی کردند

خبرنگار مهررئسوی افزود: رسانه‌ها وظیفه دارند ویژگی‌های مرز خسروی را برای مردم بازگو کنند و باید تبلیغات گسترده برای تردد زائرین صورت گیرد زیرا بسیاری از مردم تصور می‌کنند مرز در ایام اربعین بسته خواهد بود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: پارکینگ، سرویس بهداشتی، آشپزخانه مرکزی از سوی بنیاد مستضعفان، خط اضطراری آب، جاده اضطراری مرز خسروی، تعهدات وزارت نیرو، تجهیز مسجد توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، تأمین برق پایدار در قصرشیرین و سرپل‌ذهاب، مه پاش باید تأمین شود.

سرپل‌ذهابپاشامیری مقدم با اشاره به برقراری پرواز کرمانشاه به نجف، بیان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با شرکت‌های هواپیمایی پروازهای نجف به کرمانشاه از طریق فرودگاه کرمانشاه صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تأمین آب شرب یکی از ضروریات است، گفت: هماهنگی راه اندازی کارخانه تهیه آب درحال انجام است و اگر در قصرشیرین این موضوع صورت گیرد می‌توان از این ظرفیت برای صادرات نیز بهره برد.

درحالاستاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: مخابرات استان کرمانشاه نسبت به ارسال پیام خوشامد گویی برای زائران از سایر استان‌ها اقدام کند و همچنین تردد مسافرین خارجی از بعضی کشورها از مرز خسروی صورت می‌گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 557031