moghavemat
02 شهریور 1401 - 16:09

نمایش پیکره کشی منطبق با واقعیت‌های جامعه کرمانشاه در عصر پهلوی

کرمانشاه- معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به محتوای نمایشنامه پیکره کشی، گفت: نمایش پیکره کشی منطبق با واقعیت‌های جامعه کرمانشاه در عصر پهلوی است.

صابر سروش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پیکره کشی عنوان نمایشی از سوی واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان کرمانشاه به قلم و کارگردانی آقای هواس پلوک است که طرح اولیه کار از سوی حوزه هنری ارائه شد.

خبرنگار مهرپلوکوی افزود: پس از جمع‌آوری نظرات در نهایت طرح نمایشنامه آقای پلوک مدنظر قرار گرفت چند مرحله انتخاب انجام شد و پس از اصلاحیه پایانی به تصویب شورای مربوطه رسید، استانداردهای فنی توسط کارگردان رعایت شده و مجوزهای لازم نیز کسب شده است.

پلوکمعاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: محتوای نمایشنامه پیکره کشی به استعمار انگلستان در عصر پهلوی با دست‌مایه مواد مخدر اشاره دارد که باعث شد طیف وسیعی از جامعه ایرانی به این معضل مبتلا شود و برای مقابله با این امر گروه‌های مردمی و هیئت‌های مذهبی به پا خواستند.

سروش با اشاره به محتوای فیلمنامه پیکره کشی، خاطرنشان کرد: در این فیلمنامه نیم‌نگاهی به روحیه پهلوانی، رشادت‌ها و غیرتمندی مردم کرمانشاه شده است و تا حدود زیادی منطبق با واقعیت‌های جامعه کرمانشاه در عصر پهلوی بوده و تعدادی از شخصیت‌ها و بخش‌هایی از نمایش مابه ازای واقعی دارد.

مابهوی بیان کرد: نتیجه کار نمایش پیکره کشی مورد قبول است و فعلاً روی صحنه شاهد اجرای سه مرحله آن در سه شب در سالن سینمای تئاتر شهر کرمانشاه بوده که هفت اجرای دیگر نیز باقی مانده و امید است با حضور طیف گسترده مردم شاهد اجراهای بعدی آن نیز باشیم.

معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: حوزه هنری استان کرمانشاه تلاش می‌کند تا مفاهیمی که ارزش‌ها را در بر می‌گیرد و جاهایی که ارزش‌ها مورد هجمه قرار گرفته با زبان هنر به مخاطب نشان داده شود و از همه مردم دعوت می‌شود که برای دیدن نمایش پیکره کشی حضور یابند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 650011