moghavemat
27 شهریور 1401 - 14:34

اهدای خون در جامعه، به یک فریضه اخلاقی و مسئولیت انسانی تبدیل شده است

تهران - ایرنا - سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در حاشیه پیاده روی اربعین حسینی و اهدای خون پایتخت نشینان در قالب پویش خون بهای عشق در این روز گفت: اهدای خون در جامعه، به یک فریضه اخلاقی و مسئولیت انسانی تبدیل شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی انتقال خون استان تهران، سید منتظر شُبّر ضمن بازدید از مراکز فعال اهدای خون در روز شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ و همزمان با اربعین حسینی، حضور پرشور مردم برای انجام این کار انسان دوستانه را مایه مباهات دانست.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران افزود: هشت مرکز اهدای خون در روز اربعین حسینی میزبان مردم نوعدوست پایتخت بودند که استقرار چهار مرکز سیار در مسیر پیاده روی دلدادگان، زمینه ساز حضور مردم برای کمک به بیماران نیازمند به خون شد.

وی ادامه داد: شاخص های ایثار، نوعدوستی و فداکاری در فرهنگ اهدای خون وجود دارد که این شاخص ها در فرهنگ آیینی ما برگرفته از مکتب شهادت و آزادگی امام حسین(ع) است و همین اشتراکات فرهنگی باعث شده است تا اهدای خون در جامعه، به یک فریضه اخلاقی و مسئولیت انسانی تبدیل شود.

سید منتظر شُبّر با تقدیر از ثبت آمار مطلوب اهدای خون در روز اربعین حسینی، اظهار داشت: نیاز به خون و فرآورده های خونی از سوی بیماران، یک نیاز روزانه و همیشگی است که به همین دلیل امیدواریم همراهی مردم به ویژه جوانان و بانوان در همه ایام سال به صورت مستمر ادامه پیدا کند تا مثل همیشه در ذخیره سازی این منابع حیاتی برای نجات جان بیماران موفق باشیم.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 740721