moghavemat
17 شهریور 1401 - 10:17

۳۰۰ کامیون حامل مواکب از مرز سومار خارج شد

رئیس کل گمرک ایران گفت: با توجه به اینکه مرز سومار برای خروج کامیون‌های حامل مواکب در نظر گرفته شده تاکنون ۳۰۰ کامیون از این مرز خارج شده‌اند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرشیرین، علیرضا مقدسی در حاشیه بازدید از مرز خسروی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارکنان گمرک ایران همانند سایر دستگاه‌های خدمات رسان و نهادهای مردمی و عمومی در این شور حسینی شرکت کرده‌اند و براساس رسالت و وظایف خود در زمینه خروج مواکب، مواد اولیه مصرفی و خروج موقت کامیون‌های مواد اولیه مصرفی و سایر مواردی که در حوزه وظایف گمرک است تلاش شبانه‌روزی دارند و به صورت 24 ساعته خدماتی را ارائه می‌دهند.

خبرگزاری تسنیمقصرشیرینقصرشیرینوی عنوان کرد: هرچند کاستی‌هایی در مرز خسروی وجود دارد که طبیعی است اما هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به زائران وجود دارد.

مقدسی گفت: نیروهای گمرک با استفاده از 6 دستگاه ایکس‌ری چمدانی و پالتی خدمات را تسریع می‌بخشند و تلاش می‌کنند زحمت زائران اربعین حسینی را کاهش دهند و با توجه به گرمای موجود سرعت تردد را افزایش دهند.

مشکلی برای تردد زائران از مرز خسروی وجود ندارد + فیلم

مشکلی برای تردد زائران از مرز خسروی وجود ندارد + فیلمزوار از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنند

زوار از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنندعبور ‌از مرز خسروی به جریان افتاد/ تمام زائران حاضر در پایانه ‌تا ساعت 21 وارد عراق می‌شوند + فیلم

عبور ‌از مرز خسروی به جریان افتاد/ تمام زائران حاضر در پایانه ‌تا ساعت 21 وارد عراق می‌شوند + فیلموی با اشاره به اینکه مرز سومار برای خروج کامیون‌های حامل مواکب در نظر گرفته شده است افزود: براساس آمار حدود 300 دستگاه کامیون حامل مواکب به صورت خروج موقت از کشور خارج شده و طی مسیر برای رفاه حال زائران خدمات خود را ارائه می‌دهند.

رئیس کل گمرک ایران گفت: به طور طبیعی ظرفیت طرفین در دو طرف مرز بسیار مهم است و در ایران تا حد توان ظرفیت و امکانات لازم و خوبی فراهم شده است اما با توجه به ظرفیت طرف عراقی ممکن است مشکلاتی همچون روز گذشته در مرز خسروی ایجاد شود و مرزها به دلیل ازدحام جمعیت از طرف عراق بسته شود.

وی افزود: براساس مذاکرات انجام شده با طرف عراقی مشکل مرز خسروی رفع شد و اکنون شاهد استقبال زائران از این مرز هستیم و تردد به صورت روان در حال انجام است.

مقدسی با اشاره به اینکه تمام تلاش کشور ما این است که مرزها باز بماند و تمام عاشقان اهل بیت خود را به کربلا برسانند گفت: امید داریم زائران برای برگشت نیز ورود خوبی را داشته باشند و از مردم درخواست می‌شود طی زمانبندی مناسب و از مرزهای مختلف به کشور بازگردند که خدمات مناسبی را دریافت کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 722621