moghavemat
06 مرداد 1401 - 13:10

هیچ قانونی در رابطه با نگهداری حیوانات خانگی در کشور وجود ندارد!

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در حوزه نگهداری از حیوانات خانگی و گرداندن آن‌ها در فضای شهری هیچ قانونی در کشور وجود ندارد و به همین دلیل لازم است که در این زمینه اقدام کنیم.

- اخبار اجتماعی -سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم  در رابطه با قوانین سگ‌گردانی و نگهداری حیوانات خانگی در کشور گفت: متأسفانه در حوزه نگهداری از حیوانات خانگی و گرداندن آن‌ها در فضای شهری هیچ قانونی در کشور وجود ندارد و به همین دلیل لازم است که در این زمینه اقدام کنیم. بهتر این است که این قانون‌گذاری و اقدامات در ابتدا از طریق مجلس پیگیری شود.

خبرگزاری تسنیموی در رابطه با تحقیق و تفحص مجلس از طرح‌های انتقال آب اظهار کرد: یک بار برای همیشه باید مشخص شود که نتیجه این طرح‌های انتقال آب در کشور به چه صورت بوده است و این طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای چند درصد موفقیت‌آمیز بوده‌اند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه به گفته بسیاری از کارشناسان محیط زیست، طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای هم در شهرهای مبدأ، مقصد و هم در شهرهای مسیر انتقال آب مشکلات زیست محیطی ایجاد می‌کنند, لازم است تا نتایج این طرح‌ها مشخص شود و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که از طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای در مجلس شورای اسلامی تحقیق و تفحص کنیم.

مجلس با تفحص از نحوه انتقال آب بین‌حوضه‌ای توسط وزارت نیرو موافقت کرد

مجلس با تفحص از نحوه انتقال آب بین‌حوضه‌ای توسط وزارت نیرو موافقت کردطرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای چالش‌های اجتماعی را تشدید کرده است

طرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای چالش‌های اجتماعی را تشدید کرده استانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 483983