moghavemat
29 آذر 1401 - 13:37

ضرورت عرضه همه خودروها در بورس کالا/ ایجاد شفافیت و پایان رانت در فروش خودرو

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد عرضه خودرو در بورس کالا گفت: این اقدام شورای عالی بورس موجب حذف دلالان از چرخه معامله خودرو در کشور شد و به شفافیت این حوزه کمک کرد.

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به عرضه موفق خودرو در بورس کالا اظهار داشت: این اقدام شورای عالی بورس موجب حذف دلالان از چرخه معامله خودرو در کشور شد و به شفافیت این حوزه کمک کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: سال ها صحبت از رانت و فساد در حوزه خودرو مطرح بود و با عرضه خودرو در بورس این کالا با نرخ مشخص به دست مصرف کننده می رسد.

نماینده مردم سمیرم اظهار داشت: فروشندگان خودرو در بازار، قیمت‌های کاذب و بالایی را اعلام می‌کردند و این هم جو روانی بازار را به هم می زد و منجر به افزایش بی رویه قیمت این کالای مورد نیاز جامعه شده بود اما با عرضه در بورس کالا به واسطه کشف قیمت، خودرو با تعادل به فروش می‌رسد.

سلیمی تصریح کرد: امیدواریم که همه خودروها در بازار بورس عرضه شود تا مردم بتوانند با تنوع خودروهای مورد علاقه خود را  خریداری کنند.

وی با اشاره به نوسانات بورس کالا گفت: این اقدام شورای عالی بورس برای عرضه خودرو هم به اعتماد بخشی این نهاد در جامعه کمک کرد و با رونق و رشد این حوزه مسلما در رشد اقتصاد کشور هم تاثیر گذار است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: از اقدام بورس کالا برای عرضه خودرو تشکر می کنم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 922226