moghavemat
26 شهریور 1401 - 20:47

معاون استاندار: تیم اورژانس حضور تخصصی در مرز تمرچین داشت

ارومیه - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اورژانس و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی یک حضور تخصصی در گذرگاه تمرچین داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، رضا ابراهیمی عصر شنبه در مراسم تجلیل از کادر اورژانس مستقر در مرز تمرچین که به مناسبت گرامیداشت روز اورژانس و فوریت‌های پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: تیم اورژانس و فوریت‌های پزشکی با تمامی امکانات در این منطقه حضور داشته و به زوار اربعین حسینی خدمات رسانی کردند. وی با قدردانی از عملکرد تیم اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، افزود: این حضور تخصصی سبب شد تا هیچ کمبودی در بحث درمانی زوار احساس نشد. معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تمامی امکانات ایجاد شده در تمرچین برای زوار فقط در عرض یک ماه ایجاد شده است، گفت: امنیت و آرامش مهیا شده برای زوار در این منطقه کم نظیر بود. ابراهیمی ادامه داد: امکانات و زیرساخت‌های ایجاد شده در منطقه نتیجه همدلی و هم افزایی موجود بین دستگاه‌های اجرایی است که در نهایت منجر به توسعه می‌شود. انجام ۹۵۰ ماموریت توسط اورژانس در تمرچین رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم گفت: طی ۱۲ روز حضور اورژانس در مرز تمرچین، ۹۵۰ ماموریت با موفقیت انجام شد.

انجام ۹۵۰ ماموریت توسط اورژانس در تمرچینفرزین رضازاده در رابطه با عمده ماموریت‌های انجام شده، اظهار کرد: ۶۹ مورد اعزام به بیمارستان، ۱۶ مورد تصادفی، چهار مورد اورژانس زنان، رسیدگی به چهار مورد قلبی و ۱۳ مورد فشار خون از عمده ماموریت‌های اورژانس بود. رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی با ابراز رضایت از عملکرد همکاران خود در مرز تمرچین، گفت: قطع یقین عملکرد اورژانس برای استقبال از زوار اربعین حسینی در سال آتی ارتقا خواهد یافت.

در پایان این‌ مراسم از کادر اورژانس و فوریت‌های پزشکی حاضر در مرز تمرچین با اهدای لوح‌هایی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش ایرنا و براساس اعلام ستاد اربعین استان آذربایجان‌غربی، گذرگاه تمرچین در برای نخستین بار، از روز ۱۴ شهریور ماه جاری میزبان زوار اربعین حسینی برای عزیمت به عتبات عالیات است.

زوار پس از گذشتن از مرز تمرچین در ایران و حاج عمران در طرف عراقی، مسیر حاج عمران - اربیل، اربیل - کرکوک و کرکوک به بغداد را به عنوان مسیر رفت و الحسینیه بغداد به سمت حاج عمران نیز مسیر بازگشت زوار خواهد بود.

کوتاه شدن مسیر تمرچین به سمت بغداد و سهل الوصول بودن مسیر، هزینه حداقلی حمل و نقل، آب و هوای معتدل و مسیر امن از جمله مزایای تردد زائران اربیعن از طریق این مرز است.

بیش از  ۵۰ هزار تردد در مرز تمرچین به منظور زیارت اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین ثبت شده و تاکنون حدود ۶ هزار زائر نیز از همین طریق به کشور بازگشته‌اند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 738607