moghavemat
19 مرداد 1401 - 09:06

«اخلاص» موجب ماندگاری و اثرگذاری اخبار می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین گفت: قرآن آینده خوبی را برای فضای خبری و روشنگری در جامعه رقم زد تا این روشنگری‌ها جامعه‌ای بالنده و روشنفکر به بار بیاورد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در بازدید از دفاتر برخی رسانه‌های استان قزوین که به مناسبت 17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار برگزار شد، اظهار کرد: از فعالیت‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی اصحاب رسانه تشکر می‌کنیم و به خبرنگاران عزیز خداقوت می‌گوییم، یاد شهید گرامی، خبرنگار سرافراز مظلوم، شهید صارمی را نیز گرامی می‌داریم، امیدواریم خدا به قلم و فعالیت‌های شما خبرنگاران برکت عنایت کند، خبرنگاران در رساندن اخبار مهم نمایندگان حضرت زین‌العابدین (ع) و حضرت زینب کبری (س) هستند.

وی ادامه داد: کجای دنیا الگوهایی مانند حضرت امام زین‌العابدین (ع) و حضرت زینب کبری (س) دارند که همه چیز خود را گذاشتند تا خبرهای بزرگ عالم هستی را به گوش همگان برسانند، جنبه خبرنگاری حضرت زینب (س) از جنبه پرستاری ایشان مهم‌تر است، این عزیزان کاری کردند که ما هنوز پس از 1400 سال بر سفره بابرکت آن‌ها نشسته‌ایم، آن‌ها خبرها را ماندگار کردند، با اخلاص برگزیدند و تبدیل به شجره طیبه‌ای کردند که ریشه دواند و قد کشید.

امام‌جمعه قزوین عنوان کرد: حضرت زینب (س) پس از عاشورا، در بحرانی‌ترین شرایط نیامدند به مصیبت‌های خود فکر کنند زیرا وظیفه اصلی‌شان در آن برهه از زمان این است که به دنیا نشان بدهند مکتب حسینی چیست؟ حضرت در آن برهه از زمان پیام عاشورا را منتقل کردند تا نگذارند مکتب اباعبدالله (ع) فوت شود.

تریننماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: یک وقت ما در دنیای خودمان به کشورهای اروپایی و امریکایی نگاه می‌کنیم که کدام روزنامه در کدام کشور زودتر چاپ می‌شود و اخبار را به مردم می‌رساند تا آن را الگوی خود قرار دهیم، در حالی که در گذشته‌های دور در دستگاه انبیا رساندن پیام رسم بوده است، اگر نبود ما از اخبار حضرت ابراهیم (ع) و حضرت نوح (ع) مطلع نمی‌شدیم، تمام این خبرها به موقع مخابره شده است، خدا هم روی این‌ها صحه گذاشته و گزارش‌های خبری را در کتاب خود ثبت کرده و راجع به خبر و خبرگزاری مبانی و مسائل بسیاری را عنوان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در سوره نبأ از خبرهای کوچک و بزرگ سخن می‌گوید؛ خبرهای بسیار با اهمیت داریم، در کنار آن نیز خبرهایی داریم که اصلاً نباید مطرح شوند و لازم است فراموش شوند، خبرهایی هم هستند که باید بسیار جدی دنبال شوند، ما وقتی چنین کتابی را با چنین بیاناتی داریم باید در دنیا سرآمد باشیم. قرآن آینده خوبی را برای فضای خبری و روشنگری در جامعه رقم زد تا این روشنگری‌ها جامعه‌ای بالنده و روشنفکر به بار بیاورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: کاری که برای خدا انجام می‌دهیم را کوچک نبینیم، ممکن است ما یک خبری را به جایی برسانیم، این خبر خیلی مهم نباشد اما ما می‌دانیم این حقی است که باید گفته شود، موقعی هم که می‌خواهیم این اخبار را بنویسیم تا جایی که بتوانیم با با اخلاص کار کنیم، این اخلاص به خبر ما معنا می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بزرگانی مانند شهید آوینی و شهید صارمی سرمایه‌های ما هستند، خبرنگارانی که در جبهه‌های جنگ و دفاع زحمت کشیدند و به شهادت رسیدند نیز سرمایه‌های ما هستند و خدا حامی آن‌هاست.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: تعامل رسانه‌های استان با یکدیگر و اینکه هوای یکدیگر را دارند ارزشمند است و ان‌شاءالله تلاش کنیم هر روز تقویت شود.

شاءاللهانتهای پیام/

انتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 558551