moghavemat
14 مرداد 1401 - 14:39

دولت در مذاکرات هسته‌ای نشان داده به دنبال عزت مردم ایران است

ساری- ایرنا- امام جمعه موقت قائمشهر با بیان اینکه در چند روز گذشته آمریکا ۶ شرکت و یک کشتی نفتکش را تحریم کرده است، گفت: با وجود این تحریم‌ها مسوولان وزارت خارجه کشورمان به خوبی توانستند مقابل آنان ایستادگی کنند و نشان دادند که در مذاکرات هسته‌ای تنها به دنبال عزت مردم ایران هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید قاسم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه قائمشهر با اعلام اینکه آمریکا در مذاکرات هسته‌ای به دنبال خیرخواهی و منافع مردم ایران نیست، افزود: آنان به دنبال منافع سیاسی و منطقه‌ای خود هستند.

وی ادامه داد: در مذاکرات هسته‌ای آمریکا به دنبال منافع داخلی سیاسی و منطقه‌ای خود است.

امام جمعه موقت قائمشهر با اعلام اینکه آمریکا در این مذاکرات می‌خواهد تا ایران را مقصر جلوه دهد، گفت: آمریکا قطعا دلش به حال مردم کشور ما نمی‌سوزد و هیچ‌گاه به دنبال خیرخواهی نبوده است.

حجت الاسلام حسینی در ادامه به بازگشت پیکر مطهر پنج نفر از شهدای مدافع حرم تازه تفحص شده در سوریه اشاره کرد و افزود: سردار شهید اسکندری اولین شهید مدافع حرم در ایران بود که به دست داعشی‌ها به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

وی با بیان اینکه در ۲ روز گذشته مردم قائمشهر میزبان یک شهید گمنام و ۲ شهید مدافع حرم بوده‌اند، خاطرنشان کرد: قائمشهری ها با حضور گسترده خود در این مراسم نشان دادند که همچنان قدردان شهدا هستند.

امام جمعه موقت قائمشهر همچنین با اشاره به روند شیوع ویروس کرونا در استان و کشور، از مردمی که نسبت به دُز سوم و یا چهارم واکسن کرونا خود اقدام نکرده‌اند درخواست کرد تا برای حفظ سلامتی خود و دیگر شهروندان نسبت به این امر مهم اقدام کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536495