moghavemat
02 شهریور 1401 - 13:49

پیش‌بینی حضور ۴ میلیون زائر در مراسم اربعین/ ‌مدیریت بار ‌ترافیکی در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: با توجه به برآوردهای انجام شده، پیش بینی می‌شود در مراسم اربعین امسال ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تا چهار میلیون و ۲۰۰ هزار زائر حضور یابند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار سرتیپ پاسدار سیدکمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید از پایانه مرزی خسروی در شهرستان قصرشیرین  اظهار داشت: خوشبختانه همکاران ما در بخش های مختلف انتظامی و خصوصا راه و راهور تمهیدات لازم را از مدت‌ها پیش برای سفر زائران اربعین اندیشیده‌اند.

خبرگزاری تسنیمکرمانشاهوی عنوان کرد: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته در مراسم اربعین امسال جمعیتی بین سه میلیون و 500 هزار تا چهار میلیون و 200 هزار نفر شرکت خواهند کرد و تجربه سال‌های قبل نشان داده بالغ بر 96 درصد آن‌ها از طریق مرزهای زمینی عازم عتبات عالیات می‌شوند.

هادیان‌فر ‌همچنین با بیان اینکه بیش از 65 درصد زائران اربعین با خودروهای شخصی به مرزهای چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی مراجعه می‌کنند، افزود: با این حال 8 هزار دستگاه اتوبوس نیز از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهیا و کار انتقال زائران را به مرزهای یاد شده برعهده خواهند داشت.

جابه‌جایی زائران اربعین ‌از 10 شهریور ماه آغاز ‌خواهد شد

جابه‌جایی زائران اربعین ‌از 10 شهریور ماه آغاز ‌خواهد شدخرید آنلاین و لحظه ای بیمه زائرین اربعین در کمترین زمان ممکن

خرید آنلاین و لحظه ای بیمه زائرین اربعین در کمترین زمان ممکنتأکید معاون وزیر بهداشت درباره تزریق دوز یادآور واکسن کرونا پیش از پیاده‌روی اربعین + فیلم

تأکید معاون وزیر بهداشت درباره تزریق دوز یادآور واکسن کرونا پیش از پیاده‌روی اربعین + فیلمرئیس پلیس راهور فراجا طول مسیرهای تردد زائران اربعین را 1600 کیلومتر عنوان کرد و گفت: 640 کیلومتر آن در استان کرمانشاه قرار دارد و خوشبختانه اقدامات لازم برای مدیریت بار ترافیکی این مسیر اندیشیده شده و همکاران ما در این استان آماده خدمات‌رسانی به عموم زائران هستند.

وی در عین حال با اشاره به پیش‌بینی افزایش سفر زائران اربعین گفت: همین موضوع نگرانی افزایش سوانح رانندگی را نیز ایجاد می‌کند که امیدوارم با همکاری خود زائران و ناوگان حمل و نقل عمومی شاهد به حداقل رسیدن تصادفات باشیم و هیچ کدام از هموطنانمان جان خود را از دست ندهند.

هادیان‌فر با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم در داخل کشور برای تأمین امنیت زائران و مدیریت سفر آن‌ها، ابراز امیدواری کرد با همکاری دولت عراق، عاشقان حضرت امام حسین (ع) سفر خوبی داشته باشند و به سلامت در مراسم معنوی پیاده‌روی اربعین شرکت کرده و به شهر و دیار خود بازگردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 649277